(The colors are distorted, but it will take forever to adjust the green on my display/PC combination.)

Starting off at recently opened Café Katzentempel near Schanzenpark.

Continuing through Außenalster.

Through very casual streets, even some chickens were spotted!

Hamburg, you weirdo!Ohlsdorf Cemetery doubles as a park, where you see joggers and mums with strollers. It is so huge, it even has bus stops within its area. Silence and tranquility, empty roads, alleys, hidden corners with moss-covered gravestones and memorials. I always thought graveyards make good places for a walk or meeting spots.

Najlepšie boli posledné dve jazdy, keď nemám žiadny cieľ, iba prírodnú lokalitu kam už viem trafiť a tam sa tmolím cestičkami. Je to aj tým, že jeseň tomuto prostrediu omnoho viac pristane. Len sa obávam že bude príliš krátka, ale možno to čo príde potom bude stále lepšie ako nadšené leto, ktoré mi akurát tak pripomína premrhané šance.

Našla som jazierko, s okolím posiatym malými šiškami, ktoré chrumkajú keď človek po nich prejde, ale nepoviem kde je.

Ale toto je Schnaakenmoor, bažinky.

45565040.760fff61.1024.jpg
45565042.2105b08f.1024.jpg

Neviem kedy som sa posledne tešila na jablko, ako tu dvakrát denne.Malé kyslé, sladkokyslé, rôzne chute, niekedy červené zvonku a biele vo vnútri (z ktorých sa teším najviac, lebo to je ako vyhrať lotériu). Samozrejme bio, ale nie obyčajné zo supermarketu, ale z veľmi fancy obchodu.

Pri tom malom jablku, sa mi spustia všetky druhy spomienok na starorodičovský dom v Ružomberku, otvorené okno, záclona za ktorou sa skrýva výhľad na Kriváň, na stenách výšivky, v ďiaľke vidieť Supru. Obloha je ako vždy v spomienkach modrá, mraky sa presúvajú potichu, a aj keď je výjav pokojný a deň slnečný, pocit ostáva trpký.

Dom ostal prázdny, teda okrem zabezpečovacieho systému, ktorý tam teraz bude žiť. Tak ubudlo ďalšie miesto ktoré mám zafixované ako nemenné útočisko kde zastal čas. Nezastal.

Sem sa dostanem od toho jablko často. Vždy keď robím niečo, čo je iné oproti životu v meste, či byte, lebo vlastne

Vždy v nedeľu.

10974823.d5cf054f.1024.jpg
10974836.c6874a61.1024.jpg
10974837.a77a653d.1024.jpg

BLUMENFREUNDTHATS ME!

Find the bike.

I began selecting colorful, but ended with whites, that in the end I liked the most. I guess this means Im old.

Near Museumshafen Oevelgönne.
Entrance to vju, a café on the top of a bunker from WWII, or more specifically, a Flakturm - above-ground, anti-aircraft gun blockhouse tower. Eight flak towers were constructed by Nazi Germany in the cities of Berlin (3), Hamburg (2), and Vienna (3). See wiki for more.
Sorry, no wide lens at hand, but see a better photo here.
The view.
How to escape from bunker.
This building had something I found very familiar. Its incredible how a hint of familiarity can instantly trigger so many feelings and memories.

More posts on my tumblr or subscribe to RSS feed.